cropped-Krinicanek-logo.jpg

14.12.2023 Vánoční vystoupení

Ve čtvrtek 14.12. děti předvedly vánoční příběh, ve kterém se nejprve svolávali pastýři, kteří zahlédli Betlémskou hvězdu, následovala pastýřská hra. Objevili se nám andělé, kteří zvěstovali narození malého Spasitele. Ježíšek v naší hře tentokrát nebyl, nýbrž jsme zachytili, jak Panna Maria hledala místo, kde by mohla spočinout a přivést na svět Ježíška. S Josefem chodili od města k městečku a noclehu hledali….
Děti předvedly natahovací Betlém i se zadřením 🙂, svatoštěpánskou i tříkrálovou koledu. FS Lužičan nám ukázal pásmo valašskáých koled.
Společně s lidmi jsme si zazpívali známé koledy. Na závěr naše šikovné souborové dětičky, pokud chtěly, mohy předvést solový zpěv nebo hru na svůj nástroj.
Velké díky patří členkám SPOZ za zpříjemnění našeho programu občerstvením.
FS Křiničánek vám všem přeje úspěšný vstup do nového roku ve zdraví, v klidu a míru s vašimi milovanými. Těšíme se na viděnou při dalších setkáváních v novém roce.

 

14.10. 2023 Den úcty ke stáří v Krásné Lípě

V sobotu 14.10. děti potěšily babičky a dědečky při jejich setkání v rámci Dne úcty ke stáří, jež organizovala seniorská organizace SPOZ Krásná Lípa. Dětem se vystoupení povedlo a tím započala milá a všem příjemná spolupráce mezi dětmi a seniory.

 

31.4.2023 Stavění máje v Krásné Lípě

V nedělí 31.4. děti zatancovaly pod májkou v Krásné Lípě, kterou postavil FS Lužičan. Děti upekly vdolky a zatancovaly Čížečka. Premiéru měli naši malí muzikanti, kteří své vytoupení zvládli s pouhou jednou zkouškou. Na své nástroje většina z nich hraje velmi krátce – klarinet od září, flétna od února tohoto školního roku. Malí muzikanti budou tvořit základ dětské lidové muziky FS Křiničánek, která začne pravidleně zkoušet od září 2023. 

7.4.2023 Vystoupení v rámci Velikonočího tvoření

Na Velký pátek, 7.4.2023, vystoupily děti v rámci Velikonočního tvoření v Aparthotelu v Krásné Lípě, které organizoval FS Lužičan. Z praktických důvodů nebylo vystoupení v kroji, aby se děti při tvoření neumazaly.

Děti předvedly  taneček „Čížeček“, tanec „Já jsem malý koledníček“ a zahrály si hru o vajíčka.

Po vystoupení si děti ozdobily vajíčka, namalovaly velikonoční perníčky a obrázky a chlapci si mohli uplést svou vlastní pomlázku.

 

15.12. 2022 Vánoční vystoupení KD Krásná Lípa

Ve čtvrtek 15.prosince vystoupil v krásnolipském kině poprvé znovuobnovený dětský foklorní soubor Křiničánek, aby navodil vánoční atmosféru rodinám a přátelům souboru. Nejmenší děti se představily jako ovečky, o které se starali chlapci – pastýři. Větší děvčata – andělé, zvěstovala pastýřům narození malého spasitele. Pastýři si zahráli pastýřkou hru, po níž se vydali všichni společně k Betlému uctít narození Ježíška. Poté se děti staly koledníky, a dokonce si vysloužily od paní mámy koledičku.

Děti zvládly své role skvěle. Premiérové vystupení doprovodila provizorní muzika složená z vedení souboru, rodičů a prarodičů souborových dětí.