cropped-Krinicanek-logo.jpg

31.4.2023 Stavění máje v Krásné Lípě

V nedělí 31.4. děti zatancovaly pod májkou v Krásné Lípě, kterou postavil FS Lužičan. Děti upekly vdolky a zatancovaly Čížečka. Premiéru měli naši malí muzikanti, kteří své vytoupení zvládli s pouhou jednou zkouškou. Na své nástroje většina z nich hraje velmi krátce – klarinet od září, flétna od února tohoto školního roku. Malí muzikanti budou tvořit základ dětské lidové muziky FS Křiničánek, která začne pravidleně zkoušet od září 2023. 

7.4.2023 Vystoupení v rámci Velikonočího tvoření

Na Velký pátek, 7.4.2023, vystoupily děti v rámci Velikonočního tvoření v Aparthotelu v Krásné Lípě, které organizoval FS Lužičan. Z praktických důvodů nebylo vystoupení v kroji, aby se děti při tvoření neumazaly.

Děti předvedly  taneček „Čížeček“, tanec „Já jsem malý koledníček“ a zahrály si hru o vajíčka.

Po vystoupení si děti ozdobily vajíčka, namalovaly velikonoční perníčky a obrázky a chlapci si mohli uplést svou vlastní pomlázku.

 

15.12. 2022 Vánoční vystoupení KD Krásná Lípa

Ve čtvrtek 15.prosince vystoupil v krásnolipském kině poprvé znovuobnovený dětský foklorní soubor Křiničánek, aby navodil vánoční atmosféru rodinám a přátelům souboru. Nejmenší děti se představily jako ovečky, o které se starali chlapci – pastýři. Větší děvčata – andělé, zvěstovala pastýřům narození malého spasitele. Pastýři si zahráli pastýřkou hru, po níž se vydali všichni společně k Betlému uctít narození Ježíška. Poté se děti staly koledníky, a dokonce si vysloužily od paní mámy koledičku.

Děti zvládly své role skvěle. Premiérové vystupení doprovodila provizorní muzika složená z vedení souboru, rodičů a prarodičů souborových dětí.